Hírek, aktualitások

Idén 13 aranyérmet szereztünk a Szalai János-emlékversenyen

Egy évvel ezelőtt, a betegségekkel is tizedelve 27 sportolónk ugrott a százhalombattai medencébe. Ez a létszám idén 16 fő volt, de így is sikerült 34 éremmel (13 arany, 12 ezüst és 9 bronz) hazatérni. A versenyen időfutamokat rendeztek, majd ezek eredménye rangsorolta a versenyzőket. A Budaörs SC az éremtábla negyedik helyén végzett végül. 14 sportolónk szerzett valamilyen érmet (a nevezők közül végül Szrenkó Rozália nem tudott elindulni). Az idei versenyen 17 egyesület 202 versenyzője indult el.

Pichovszky Zita mind a négy számban, amelyben elindult, a dobogóra ért, egy aranyat is szerzett. Háromszor álhatott dobogóra Cseke Máté, Drommer Lili, Kékesi Maja, Nyári Hanna, Tóth Linda és Udvardi-Molnár Eszter. Hárman végeztek legalább kétszer a dobogó legfelső fokán: Cseke Máté, Drommer Lili, Spisák Bence, Udvardi-Molnár Eszter.

Ezek után nézzük a 2024-es Szalai János-emlékverseny budaörsi dobogósait:

ARANYÉRMESEK (13)

Ábrahám Amália (200 m gyors)

Cseke Máté (200 m gyors, 100 m hát)

Drommer Lili (100 m vegyes, 50 m pillangó)

Kékesi Maja (200 m mell)

Nyári Hanna (200 m mell)

Pichovszky Zita (50 m mell)

Spisák Bence (200 m pillangó, 50 m pillangó)

Tóth Linda (50 m mell)

Udvardi-Molnár Eszter (200 m pillangó, 50 m pillangó)